Latinské slovo SIDUS® znamená hvězda nebo souhvězdí.

Informační systém SIDUS® je komplexní softwarové řešení ekonomických agend pro firmy zpracovávající podvojné účetnictví. K dispozici je ve dvou jazykových a legislativních verzích – české a slovenské. Využívá ho více než 500 uživatelů v České a Slovenské republice.

 

17.2.2023 - v části Ke stažení je k dispozici nová verze SIDUS.

Obsahuje zejména změny potřebné pro zpracování v modulu Mzdy.

Slovenská republika

Verze zahrnuje zejména kompletní řešení úloh pro roční zúčtování daně z příjmů a dále některé úpravy v souvislosti se změnami v odvodech. Úpravy v ročním zúčtování daně jsou popsané v samostatném dokumentu Sidus_MZ_Rocni_zuctovani_SR.docx, který je dispozici v části Ke stažení v sekci Dokumentace pro registrované uživatele.

Česká republika

Verze obsahuje avizovanou opravu pro roční zúčtování (limit pro minimální vratku přeplatku daně z příjmů fyzických osob ze 100.- Kč na 50,- Kč) a  komplexní řešení nové slevy na pojistném, kterou je možné uplatnit od 1.2.2023 dle zákona 216/2022. Řešení slevy je rozpracované - verzi je možné použít k odeslání Oznámení záměru uplatňovat slevu, pro vlastní uplatnění (poprvé možné využít při uzávěrce za období 02), bude třeba nainstalovat verzi 23.002a.

Detailní popis všech nových funkcí a úprav je ve změnovém dokumentu a doplněných a nových částech dokumentace.

Přihlásit