Latinské slovo SIDUS® znamená hvězda nebo souhvězdí.

Informační systém SIDUS® je komplexní softwarové řešení ekonomických agend pro firmy zpracovávající podvojné účetnictví. K dispozici je ve dvou jazykových a legislativních verzích – české a slovenské. Využívá ho více než 500 uživatelů v České a Slovenské republice.

 

23.1.2023 - v části Ke stažení je k dispozici nová verze SIDUS.

Verze je povinná pro modul Mzdy.

Verze obsahuje zejména změny potřebné pro zpracování období 01/2023 a vyšší v modulu Mzdy. Změny jsou popsané ve změnovém dokumentu.

Slovenská republika

Tato verze zatím neobsahuje úlohy pro roční zúčtování daně za rok 2022. K dispozici je ale v MS zaměstnanců na tlačítku Sestavy tisk Žádosti o roční zúčtování daně.

Co s týká dalších úprav souvisejících s externími vlivy, tak verze 23.001 obsahuje také výběry neuhrazených pohledávek a závazků z knihy faktur nebo z knihy DPH 100 nebo 150 po splatnosti pro řešení DPH dle novely zákona o DPH.

Česká republika

Tato verze zatím neobsahuje úpravy pro uplatňování slev na pojistném pro zaměstnavatele za „znevýhodněné“ skupiny zaměstnanců (mladší než 21 let, nebo kombinace částečný úvazek a další důvody – věk nad 55 let, péče o dítě mladší 10 let a další). Tato sleva se dá použít poprvé za období 02/2023 a bude tedy třeba až v březnu. Řešení pro uplatnění slevy bude k dispozici až ve verzi 23.002.

Co s týká dalších úprav souvisejících s externími vlivy, tak verze 23.001 obsahuje zvýšení poplatků za poštovní poukázky, dle sazebníku platného od 1.2.2023. Dále byla obnovena funkce přebírání kurzů z kurzovního lístku ČNB.

 

Detailní popis všech nových funkcí a úprav je ve změnovém dokumentu a doplněných a nových částech dokumentace.

 

Přihlásit