Latinské slovo SIDUS® znamená hvězda nebo souhvězdí.

Informační systém SIDUS® je komplexní softwarové řešení ekonomických agend pro firmy zpracovávající podvojné účetnictví. K dispozici je ve dvou jazykových a legislativních verzích – české a slovenské. Využívá ho více než 500 uživatelů v České a Slovenské republice.

 

15.2.2021 - v části Ke stažení je k dispozici nová verze SIDUS.

Verze 21.002 obsahuje zejména další úpravy v modulu Mzdy v obou republikách, které navazují na legislativu; z tohoto důvodu se jedná o verzi pro Mzdy povinnou (ČR i SR).

V ČR jsou to zejména úpravy zaokrouhlování hraničních částek daně a avizovaná úprava vyúčtování (odpočet darů). Pro SR pak kromě aktuálních úprav obsahuje verze také úpravy platné od 1.3., 1.4. a přípravu na změnu od 1.7.

Kromě modulu Mzdy je ve verzi aktualizovaná práce s Výkazy a podklady pro DPPO. Byla upravena úloha pro porovnání NaV, která v některých případech nefungovala (vytvářená složka obsahovala nepovolené znaky) a byla rozšířena i na MS rozborů (i pro výkony).

Verze dále obsahuje řadu dalších úprav a změn i v ostatních modulech. Detailní popis je k dispozici ve změnovém dokumentu.

 

Přihlásit