Latinské slovo SIDUS® znamená hvězda nebo souhvězdí.

Informační systém SIDUS® je komplexní softwarové řešení ekonomických agend pro firmy zpracovávající podvojné účetnictví. K dispozici je ve dvou jazykových a legislativních verzích – české a slovenské. Využívá ho více než 500 uživatelů v České a Slovenské republice.

 

V souvislosti se zpřístupněním online dokumentace k IS SIDUS přímo z programu (od verze 19.006) je využíván nový plug-in cURL FTP. V některých specifických případech může být třeba pro správné fungování SIDUSu doinstalovat některé doplňky ručně.

a) varianta Client-Server: U všech instalací je nutné nahrát plug-in cURL FTP do složky 4D Server/Plugins. Zkomprimovaná složka s plug-inem, včetně obsahu, je pro naše partnery k dispozici v části Ke stažení, Další (cURL FTP.bundle.7z). Pokud by plug-in nebyl na správné místo nakopírován, je vždy při spuštění SIDUSu hlášena chyba:

 

 

b) pro správné fungování plug-inu je třeba aktuální verze prostředí Universal C RUNTIME v systému Windows. To by mělo být zajištěno dostupnými aktualizacemi systému Windows. Vedle vlastní aktualizace systému je toto možné aktualizovat i ručně, instalací balíčku pro příslušný operační systém. Pokud není verze C RUNTIME v pořádku, je vždy při spuštění SIDUSu hlášena chyba týkající se některé z chybějících knihoven (souborů *.dll):

 

 

Přihlásit